last data update: 1969/12/31, 16:00

Website loading time

during the test: 3.56 s

cable connection (average): 4.17 s

DSL connection (average): 4.77 s

modem (average): 36.82 s

HTTP headers

Information about DNS servers

radiodrijona.deMX10mail.radiodrijona.deIN10800
radiodrijona.deA82.197.146.34IN10800
radiodrijona.deSOAns8.alfahosting.infohostmaster.alfahosting.de200912280228800 7200 604800 180 IN 10800
radiodrijona.deNSns8.alfahosting.infoIN10800
radiodrijona.deNSns10.alfahosting.infoIN10800
radiodrijona.deNSns9.alfahosting.infoIN10800

Received from the first DNS server

Request to the server "radiodrijona.de"
You used the following DNS server:
DNS Name: ns8.alfahosting.info
DNS Server Address: 80.86.191.75#53
DNS server aliases:

HEADER opcode: REQUEST, status: NOERROR, id: 18922
flag: qr aa rd REQUEST: 1, ANSWER: 6, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 4

REQUEST SECTION:
radiodrijona.de. IN ANY

ANSWER SECTION:
radiodrijona.de. 10800 IN SOA ns8.alfahosting.info. hostmaster.alfahosting.de. 2009122802 28800 7200 604800 180
radiodrijona.de. 10800 IN A 82.197.146.34
radiodrijona.de. 10800 IN MX 10 mail.radiodrijona.de.
radiodrijona.de. 10800 IN NS ns10.alfahosting.info.
radiodrijona.de. 10800 IN NS ns8.alfahosting.info.
radiodrijona.de. 10800 IN NS ns9.alfahosting.info.

SECTION NOTES:
mail.radiodrijona.de. 10800 IN A 82.197.146.34
ns10.alfahosting.info. 86400 IN A 82.197.147.208
ns8.alfahosting.info. 86400 IN A 80.86.191.75
ns9.alfahosting.info. 86400 IN A 88.80.197.24

Received 264 bytes from address 80.86.191.75#53 in 97 ms

Received from the second DNS server

Request to the server "radiodrijona.de"
You used the following DNS server:
DNS Name: ns10.alfahosting.info
DNS Server Address: 82.197.147.208#53
DNS server aliases:

HEADER opcode: REQUEST, status: NOERROR, id: 9002
flag: qr aa rd REQUEST: 1, ANSWER: 6, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 4

REQUEST SECTION:
radiodrijona.de. IN ANY

ANSWER SECTION:
radiodrijona.de. 10800 IN SOA ns8.alfahosting.info. hostmaster.alfahosting.de. 2009122802 28800 7200 604800 180
radiodrijona.de. 10800 IN A 82.197.146.34
radiodrijona.de. 10800 IN MX 10 mail.radiodrijona.de.
radiodrijona.de. 10800 IN NS ns10.alfahosting.info.
radiodrijona.de. 10800 IN NS ns8.alfahosting.info.
radiodrijona.de. 10800 IN NS ns9.alfahosting.info.

SECTION NOTES:
mail.radiodrijona.de. 10800 IN A 82.197.146.34
ns10.alfahosting.info. 86400 IN A 82.197.147.208
ns8.alfahosting.info. 86400 IN A 80.86.191.75
ns9.alfahosting.info. 86400 IN A 88.80.197.24

Received 264 bytes from address 82.197.147.208#53 in 97 ms

Subdomains (the first 50)

Typos (misspells)

eadiodrijona.de
dadiodrijona.de
fadiodrijona.de
tadiodrijona.de
5adiodrijona.de
4adiodrijona.de
rzdiodrijona.de
rsdiodrijona.de
rwdiodrijona.de
rqdiodrijona.de
rasiodrijona.de
raxiodrijona.de
raciodrijona.de
rafiodrijona.de
rariodrijona.de
raeiodrijona.de
raduodrijona.de
radjodrijona.de
radkodrijona.de
radoodrijona.de
rad9odrijona.de
rad8odrijona.de
radiidrijona.de
radikdrijona.de
radildrijona.de
radipdrijona.de
radi0drijona.de
radi9drijona.de
radiosrijona.de
radioxrijona.de
radiocrijona.de
radiofrijona.de
radiorrijona.de
radioerijona.de
radiodeijona.de
radioddijona.de
radiodfijona.de
radiodtijona.de
radiod5ijona.de
radiod4ijona.de
radiodrujona.de
radiodrjjona.de
radiodrkjona.de
radiodrojona.de
radiodr9jona.de
radiodr8jona.de
radiodrihona.de
radiodrinona.de
radiodrimona.de
radiodrikona.de
radiodriiona.de
radiodriuona.de
radiodrijina.de
radiodrijkna.de
radiodrijlna.de
radiodrijpna.de
radiodrij0na.de
radiodrij9na.de
radiodrijoba.de
radiodrijoma.de
radiodrijoja.de
radiodrijoha.de
radiodrijonz.de
radiodrijons.de
radiodrijonw.de
radiodrijonq.de
adiodrijona.de
rdiodrijona.de
raiodrijona.de
radodrijona.de
radidrijona.de
radiorijona.de
radiodijona.de
radiodrjona.de
radiodriona.de
radiodrijna.de
radiodrijoa.de
radiodrijon.de
ardiodrijona.de
rdaiodrijona.de
raidodrijona.de
radoidrijona.de
radidorijona.de
radiordijona.de
radiodirjona.de
radiodrjiona.de
radiodriojna.de
radiodrijnoa.de
radiodrijoan.de
rradiodrijona.de
raadiodrijona.de
raddiodrijona.de
radiiodrijona.de
radioodrijona.de
radioddrijona.de
radiodrrijona.de
radiodriijona.de
radiodrijjona.de
radiodrijoona.de
radiodrijonna.de
radiodrijonaa.de

Location

IP: 82.197.146.34

continent: EU, country: Germany (DEU), city: Halle

Website value

rank in the traffic statistics:

There is not enough data to estimate website value.

Basic information

website build using CSS

code weight: 232.81 KB

text per all code ratio: 16 %

title: RadioDrijona.de - Me Yjet e Estradës Shqiptare në Radio Drijona 24/7

description: Radio Drijona 24/7 - Portali ku buron zani Shqipes

keywords: Radio Drijona, Radio, Drijona, Kosova, Shqiperia, Malesia, Ilirida, Kosova Lindore, Çamëria, Muzik Shqip, 24 Orë, Transmetime, Kosovari, Lirisa, Moderator, Stuttgart, Studio, Mp3 etj.

encoding: utf-8

language: en-gb

Website code analysis

one word phrases repeated minimum three times

two word phrases repeated minimum three times

three word phrases repeated minimum three times

B tags

Warning

/var/www/web312/html/RadioDrijona/administrator/components/com_joomlastats/count.classes.php

1038

U tags

I tags

images

file namealternative text
gototop
Kompania Fertours - Relacioni Gjermani - Austri - Itali - Shqipëri - Kosovë dhe anasjelltas
Ekskluzive "Kafe Muhamet" me këngëtaren Muhabere Krasniqi
Albana e Eurosongut!
Adelina premton këngë të reja
NRG Band së shpejti me “Ashtu sikur dje”
Çapkenia Çame!
Juliana Pasha dhe Yllka Kuqi duet në “E diell”
Miranda: ‘Nuk hyj në festival për të fituar’
Eliza së shpejti finalizon albumin e tretë
Big Mama provokon me numrin 69
Valza Bajra, humbja e shoqërisë me Shotën, detyron të shoqërohet me Drenushën
Modë e re, para altarit shtatzënë, tani edhe Adelina Thaçi
“Elita 5” thyejnë tabunë e tyre, pas 6 vitesh klip ritmik për dashurinë e vërtetë
Kliko dhe Dëgjo Radio Drijona 24/7 me Windows Media Player
Kliko dhe Dëgjo Radio Drijona 24/7 me Real Player
Kliko dhe Dëgjo Radio Drijona 24/7 me Winamp Player
Kliko dhe Dëgjo Radio Drijona 24/7 me iTunes Player
KosovariMedia - Portali ku takohet Bota Shqipëtare
Arta Bajrami dëshiron familje të madhe
Blerim Destani: Preferoj të jem në media vetëm me punën time
Genta, Tuna dhe Nora, tri ‘agjentet’ seksi
Tuna hedh poshtë çdo “akuzë” se dashuron femrat
Inis Gjoni martohet në një ceremoni “top secret”
Alkooli frymëzim për Florin
Anxhela: I detyrohem nënës natyrë shqiptare
Jehona martohet në Hawai
Elvana Gjata në klipin e ri fryn buzët
Pas Albanës edhe dy shqiptarë kandidatë për ta përfaqësuar Zvicrën në Eurovison -2012 në Azerbajxhan
Shpërthimi i Dren Abazit
Fejesa e Getoarit, mungojnë koleget. Arsyeja? I ka pasur të gjitha të dashura
Vesa Luma publikon dietën
Ndahen Erioni dhe Bertina?
Tuna operon hundën
Korabi përgatitet për festat e fundvitit
Yllka: Martesa na bëri të duhemi më shumë
Adelina Berisha së shpejti me këngë të re
Valbona Selimllari rrezikon me rikthimin në ekran, shkel në terrene të panjohura
Noizy: “Album me këngë të çmendura, në bashkëpunim me gjeniun 16 vjeçar”
Ekskluzive
Agim Gashi: Në fëmijëri më merrnin me Kalë për të kënduar
Eminja, mes këngës dhe aktrimit
Kjo është VESA
Diellza: “Foto lakuriqe, pse jo”
Nëna Edonë!
Argjentina, pasioni për këngën, botën e spektaklit
Nuk jam e “uritur” për famë
Shprehja e Argjentinës: Kur fjalët heshtin, muzika flet….
‘TIPSY’ i Adelina Eminit
Albani & Miriami: “Martesa? Nuk do të ndryshonte asgjë”
Laureta Meçi: Ëndrra për të pushtuar botën
Surprizat e Kaltrina Selimit
Ndarjet e VIP-ve të 2010-ës
Shpati dhe Afërdita së bashku
I talentuari Ardian Bujupi nga Kosova, një hap më tutje drejt SuperStar
Shpati këndon, Blero nuk lë të dashurën e tij të mërzitet
Dafina Zeqiri pëlqen filmat horrorë
Çiljeta, bën operacion plastik në vithe
Besarti dhe Xhensila në lidhje
Aziz Kelmendi: Takohesha me Emmyn për t
Ëndrra e Ardian Bujupit vazhdon një hap më tutje në DSDS
Sërish të paknaqur me gjoksin e Daffyt
Zbavitjet ekstravagante të Sinanit e Seldit dhe udhëtimi në Amerikë
Braktis Londrën për Kaltrina Selimin
Adelina Berisha del pa te brendshme ne koncert
Leonora Jakupi nga 2011 Pres befasi të mira
Xhuli Nura: “Krenarin e kisha para Dafinës, ajo e njohu nga unë”
Geti me prishtinasen “misterioze” në SHBA
Ronela tashmë e kërkon suksesin me Kelly-n
Leonora u blen shtëpi të re gjyshërve
Sinani dhe Valbona kundër Rezarta Shkurtës
Adelina Emini
Arta Kallaba
Laureta Meçi
Kështjella Pepshi
Kaltrina Selimi
Agnesa Vuthaj
Shyhretja (gjithmonë) e shyhretshme!
Rikthehet Arta Bajrami
Miranda HashaniI: Kjo jam unë...
Intervist ekskluzive me këngëtarin e mirënjohur "Malësor Prënkoçaj"
Jeta e Blendi Fevziut në “Botën e yjeve”
Arta: Dashuria të jep vullnet për të jetuar
Në “vallëzim” me gjuhën, mendjen dhe pasionin
Patrick Nuo: Arti, të prekë gjithë botën
Filmi, sfida e re e Kështjellës
Albani & Miriami: “Martesa? Nuk do të ndryshonte asgjë”
Alban Male, në altar me Odetën
Shkurte Fejza - Biografi
Pirro Çako - Biografi
Alma Saraçi, një vampire në oborrin e Robin Hudit
Anila Resuli modelja e pare shqiptare qe pozon lakuriq ne Itali
Valbona Çoba – Anatomia e një bukurie mesdhetare

headers

H1

Radio Drijona - Këtu buron zëri Shqipes

H2

H3

H4

Ekskluzive "Kafe Muhamet" me këngëtaren Muhabere Krasniqi

Albana e Eurosongut!

Adelina premton këngë të reja

NRG Band së shpejti me “Ashtu sikur dje”

Çapkenia Çame!

Juliana Pasha dhe Yllka Kuqi duet në “E diell”

Miranda: ‘Nuk hyj në festival për të fituar’

Eliza së shpejti finalizon albumin e tretë

Big Mama provokon me numrin 69

Valza Bajra, humbja e shoqërisë me Shotën, detyron të shoqërohet me Drenushën

Modë e re, para altarit shtatzënë, tani edhe Adelina Thaçi

“Elita 5” thyejnë tabunë e tyre, pas 6 vitesh klip ritmik për dashurinë e vërtetë

Pas Albanës edhe dy …

Shpërthimi i Dren Ab…

Fejesa e Getoarit, m…

Vesa Luma publikon d…

Ndahen Erioni dhe Be…

Tuna operon hundën

Korabi përgatitet pë…

Yllka: Martesa na bë…

Adelina Berisha së s…

NRG Band së shpejti …

Adelina premton këng…

Elvana Gjata në klip…

Valbona Selimllari r…

“Elita 5” thyejnë ta…

Noizy: “Album me kën…

Modë e re, para alta…

Ekskluzive "Kafe Muh…

Agim Gashi: Në fëmij…

Eminja, mes këngës d…

Kjo është VESA

Diellza: “Foto lakur…

Nëna Edonë!

Argjentina, pasioni …

Nuk jam e “uritur” p…

Shprehja e Argjentin…

'Kam ikur deri në is…

‘TIPSY’ i Adelina Em…

Albani & Miriami: “M…

Laureta Meçi: Ëndrra…

Surprizat e Kaltrina…

Ndarjet e VIP-ve të …

Shpati dhe Afërdita …

I talentuari Ardian …

Shpati këndon, Blero…

Dafina Zeqiri pëlqen…

Çiljeta, bën operaci…

Besarti dhe Xhensila…

Aziz Kelmendi: Takoh…

Ëndrra e Ardian Buju…

Sërish të paknaqur m…

Zbavitjet ekstravaga…

Braktis Londrën për …

Adelina Berisha del …

Leonora Jakupi nga 2…

Xhuli Nura: “Krenari…

Geti me prishtinasen…

Elvana Gjata në klipin e ri…

Valbona Selimllari rrezikon…

“Elita 5” thyejnë tabunë e …

Noizy: “Album me këngë të ç…

Modë e re, para altarit sht…

Ronela tashmë e kërkon suks…

Valza Bajra, humbja e shoqë…

Big Mama provokon me numrin…

Leonora u blen shtëp…

Sinani dhe Valbona k…

Alban Male, në altar me Odetën

Eliza së shpejti finalizon alb…

Miranda: ‘Nuk hyj në festival …

Juliana Pasha dhe Yllka Kuqi d…

Çfarë pëlqen dhe çfarë jo Gent…

Martesa e Jehona Sopit, foto e…

Fejohet Geti

Ganimetja vjen me potpuri

“Kanagjeqi” i Rovena Stefës

Marigona e “Monrose” po përgat…

Erleta e prezanton zyrtarisht …

Laureta Meci, Agnesa Vuthaj dh…

Tri surprizat e vjeshtës së Çi…

Adelina Tahiri, këngë kushtuar…

Agim Gashi: Në fëmijëri më mer…

Era Rusi nuk shqetësohet për p…

Eminja, mes këngës dhe aktrimi…

Fatos Kryeziu së shpejti me ba…

Mihrija: Dashuri që e bekoi Zo…

Çfarë pëlqen dhe çfarë nuk pël…

Teuta Kurti u martua në xhami

Jehona martohet në Hawai

Shqiptari, 300.000 € për manek…

Shqiptarja reklamon Athinën, n…

Bleona mohon ndarjen nga burri

Diellza: “Foto lakuriqe, pse j…

Nuk jam e “uritur” për famë

Shprehja e Argjentinës: Kur fjalët heshtin, muzika…

'Kam ikur deri në ishujt e Greqisë për dashurinë e…

‘TIPSY’ i Adelina Eminit

Albani & Miriami: “Martesa? Nuk do të ndryshonte a…

Çiljeta, bën operacion plastik në vithe

Besarti dhe Xhensila në lidhje

Aziz Kelmendi: Takohesha me Emmyn për t'i lënë një…

Ëndrra e Ardian Bujupit vazhdon një hap më tutje n…

Sërish të paknaqur me gjoksin e Daffyt

Shkurte Fejza - Biografi

Pirro Çako - Biografi

Alma Saraçi, një vampire në oborrin e Robin Hudit

Anila Resuli modelja e pare shqiptare qe pozon lak…

Valbona Çoba – Anatomia e një bukurie mesdhetare

Elvana Gjata në klipin e ri fryn buzët

Valbona Selimllari rrezikon me rikthimin në ekran,…

“Elita 5” thyejnë tabunë e tyre, pas 6 vitesh klip…

Noizy: “Album me këngë të çmendura, në bashkëpunim…

H5

H6

internal links

addressanchor text

external links